Kelmendi: Para një viti VV e LDK betoheshin kurrë me PDK, e sot “Beso se Erdhi Dita” që të dyja e duan PDK-në

Adriatik Kelmendi ka reaguar në lidhje me mocionin e inicuar nga ana e Vetëvendosjes për rrëzimin e Qeverisë Hoti.

Ai ka shkruar se para një viti, kur edhe u shpallën zgjedhjet e reja parlamentare si VV ashtu edhe LDK ishin betuar se s’do të bënin koalicion me PDK-në.

E, sot sipas tij të dy partitë po e duan PDK-në e Kadri Veselit.

“Por, sot BESO se ERDHI DITA që të dyja t’i kërkojnë PDK-së bashkëpunim”, ka shkruar ai.

Reagimi i plotë:

Përafërsisht në këtë kohë vjet janë shpallur zgjedhjet e jashtëzakonshme.

LDK dhe LVV betoheshin se s’do të kishin asnjë bashkëpunim me PDK-në.Por, sot BESO se ERDHI DITA që të dyja t’i kërkojnë PDK-së bashkëpunim.

Nejse, një vit është bukur periudhë e gjatë kohore në Kosovë, plot 365 ditë i ka.