KEDS: Këto fshatra të Podujevës sot do të mbesin pa rrymë!

KEDS-i ka njoftuar për vendet që do të kenë reduktime të energjisë elektrike sot gjatë ditës, njofton PodujevaPRESS.

Komunikata nga KEDS:

Më 01.03.2017 në NS 35/10 kV Batllava do të shkyçet:

Dalja 10 kV Batllava (14015001) prej orës 13:00-16:00.

Gjatë kohës sa do të zgjatin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Batllava, Gërdovci, Bellopoja dhe Lluga.

Arsyeja e shkyçjes: energjizimi i pjesës së mbetur të LP 10(20) kV te shtëpia e Enver Batllavës.

Bëje LIKE faqen PodujevaPRESS për tu njohur me lajmet e fundit nga Podujeva: KLIKO KËTU