Kaos në Parlamentin e Serbisë, radikalët e Sheshelit bërtastin para Mogherinit: ‘Serbia, Rusija, nuk na duhet Unioni’!

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikë të Jashtme, Federika Mogherini, iu është drejtuar publikut nga seanca e Parlamentit të Serbisë dhe gjithë kohës sa ka folur deputetët e Partisë Radikale të Vojisllav Sheshelit, kanë bërtitur : “Serbia, Rusija, nuk na duhet Unioni”, shkruajnë mediet e Serbisë, transmeton “Zeri.info”.

Në seancën e veçantë të Parlamentit të Serbisë, ku ka folur Mogherini, ka marrë pjesë edhe kryeministri Aleksandër Vuçiq dhe një numër i madh i ambasadorëve të huaj të akredituar në Beograd.