Ja kush po i pastron rrugët e fshatit Llaushë (Foto+Video)

Janë anëtarët e familjes  së madhe Dushkolli nga Llausha,  të cilët me makinerit e tyre familjare gjatë këtij dimri po kujdesen që rrugët e fqinjëve dhe bashkfshatarëve të jenë të kalueshme.

Bora e cila ka rënë gjatë gjithë natës ka arritur trashësinë prej mbi 40cm vende vende, ndërsa aty ka ka orteqe ka arritur mbi 1m.

Ky është një gjest human i cili duhet të vlersohet shumë nga të tjerët të cilët kanë paisje dhe makineri të tilla./PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakDekonspirohet rrjeti i spiunazhit rus në Kosovë
Artikulli tjetërNë Itali 30 vdekur nga termeti i fuqishëm