Ja kur takohen Lumir Abdixhiku dhe Vjosa Osmani

Nesër do të zhvillohet takimi i shumëpërfolur në mes të Vjosa Osmanit dhe kreut të LDK Lumir Abdixhikut, në ora 14:00 ku pritet të diskutohet rreth votës pro a po kundër për president.

Kështu ka bërë të ditur Ermal Panduri në debat Plus.

Ndonëse LDK as nuk ka mohuar e as pohuar nëse do të votojn znj.Osmanin, ani pse Abdixhiku disa ditë më parë kishte thënë se nuk duhet të votohet një president partiak, e një mendim të tillë nuk e ka Xhafer Tahiri i LDK’së i cili në këtë debat tha se nuk duhet të ketë votë kundër saj.