Ja çfarë thotë Mihajlovic për Ajetin që shënoi autogol (Video)

Sinisha Mihajlovic mendon se Arlind Ajeti mund të përmirësohet akoma më shumë

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Arlind Ajeti, bëri paraqitje të mirë ndaj Pescaras ku shënoi një gol, por autogoli i realizuar në minutën e 74 i dhe kaheje tjetër paraqitjes së tij, shkruan Gazeta Express.

Trajneri i Torinos, Sinisha Mihajloviç, në deklaratën e tij pas ndeshjes ndaj Pescaras, tha se është i lumtur me paraqitjen e tij, por dërgoi një mesazh të çartë se “duhet të përmirësohet”.

“Nuk ishte e lehtë as për Lukiçin dhe as për Ajetin. Por në përgjithësi jam i kënaqur. E dimë që ata mund dhe duhet të përmirësohen. Në përgjithësi ishim më mirë se kundërshtari dhe nëse luajmë si sot deri në minutën e 75’të, nuk duhet t’i trembeni askujt, as dy ndeshjeve të vështira si mysafirë që na presin. Po e shohim dritën në fund të tunelit, tani shpresojmë të dalim”, tha Mihajlovic. /Express/