Ja çfarë dëme të mëdha u ka shkaktuar dje breshëri fermerëve llapjanë |FOTO

Reshjet e mëdha të shiut dhe breshëri që ka rënë ditën e djeshme në pjesë të ndryshme të Komunës së Podujevës, ka shkaktuar dëme të konsiderueshme në plantacionet dhe të mbjellat e fermerëve llapjanë.

Fshatrat më të goditura nga moti i lig janë: Lupçi i Poshtëm dhe i Epërm, Majaci, Popova, Lluzhani, Lluga, Bellopoja etj.

Dëmet që janë shkaktuar në këto fshatra i përfshinë pothuajse shumicën e kulturave bujqësore të mbjellura.

Artikulli paraprakVjen një lajm jo fort i mirë për liberalizimin e vizave
Artikulli tjetërZyrtarët komunal të Podujevës dalin në teren për t’i shikuar dëmet nga reshjet e fundit