Ja 15 kushtet e BDI-së për formimin e qeverisë. Cili do t`i pranoj Gruevski apo Zaevi?(Foto)

Në vijim po ua përcjellim 15 kushtet e BDI-së për formimin e Qeverisë së re, ku në njërin prej kushteve kërkohet që presidenti i shtetit dhe kryetari i Kuvendit të zgjidhen sipas parimit të Badinterit, transmeton TetovaSot.
Tash parashtrohet pyetja se cili subjekt politik maqedonas do t`i pranoje të njëjtat, LSDM-ja apo VMRO-DPMNE-ja?/PodujevaPress/

Artikulli paraprakMustafa: Buxheti do të implementohet në harmoni me shoqërinë civile ​
Artikulli tjetërHungaria ndan 50 bursa për studentët nga Kosova