Ish-ushtari britanik i UÇK-së kosovarëve: Bëjini armët gati për çdo rast

Ish-ushtari i luftës së Kosovës në radhët e UÇK-së, britaniku Jon Harrison, pas tensionimeve më të reja Kosovë – Serbi, ka bërë apel për pastrimin e armëve dhe mbushjen e tyre me municion.

Ai ka shkruar në Facebook se është koha t’i pastrojnë armët.

Ky është postimin i plotë Harrison:

Zotërinj, shokë vëllezër. Është koha t’i pastroni armët dhe t’i keni të gatshëm me municion.Për çdo rast.

“Gentlemen, comrades brothers. Time to clean your weapons and ready ammo. Just in case”. /Indeksonline/

Artikulli paraprakSchwendiman konfirmon se Gjykata Speciale nuk është duke e kërkuar Haradinajn
Artikulli tjetërHashim Thaçi: “Serbia po armatos serbët e veriut”