Hyseni: Pikëkalimi në Merdarë, forcon sovranitetin e Kosovës

0

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Skënder Hyseni ka thënë se vënia e gurthemelit në Merdarë shënon edhe një hap të sovranitetit të shtetit të Kosovës dhe me këtë edhe kontrollin e kufirit dhe parandalimin e aktiviteteve ilegale apo krimit.

Ai tha se ky është një moment për të falendëruar të gjithë ata që punuan që kjo gjë të ndodh sot, shkruan Indeksonline.

“Ky pikëkalim do të forcoj sovranitetin e kosovës. Ne e shohim me opitimizëm drejt të ardhmës ditën kur kosova do të jetë anëtare e BE-së me të drejta të plota. Uroj të gjitha ata që punuan me ngulM që kjo ditë të ndodh”, ka përfunduar Hyseni. /Indeksonline/