Horoskopi ditor – 10/02/2017

Bricjapi (22 Dhjetor - 20 Janar)

Bricjapi (21.12-20.01)

Do kaloni një ditë të mrekullueshme sot. Befasia që ju pret, do t’ju bëjë të kuptoni se jeta është më e bukur sesa keni menduar.

Ujori (21 Janar - 19 Shkurt)

Ujori (21.01-20.02)

Sot do kuptoni se ka ardhur koha t’i ndryshoni disa gjëra në jetën tuaj. Mbase duhet t’i lejoni ndjenjat t’ju udhëheqin dhe të ndiheni më mirë.

Peshqit (20 Shkurt - 20 Mars)

Peshqit (21.02-20.03)

Zbuloni disa aftësi të reja dhe do ndiheni për mrekulli. Një person ka kohë që shpreh simpati ndaj jush, megjithëse ju e keni injoruar gjatë gjithë kohës.

Dashi (21 Mars - 20 Prill)

Dashi (21.03-20.04)

Egoja juaj pëshpërit: është diçka që e dëshironi shumë. Ndërgjegjja ju shtyn të keni durim dhe të prisni për radhën tuaj. Keni tundim të madh për të marrë atë çka ju dëshironi, por do të ketë pasoja. Njerëzit kërkojnë përgjigje dhe justifikime. Të veproni sipas ndërgjegjes nuk do të thotë të hiqni dorë nga ëndrrat tuaja, por të dini kur duhet të përmbaheni dhe të prisni derisa vjen momenti i duhur për të vepruar. Durimi juaj do ta bëjë shpërblimin përfundimtar edhe me më shumë vlerë.

Demi (21 Prill - 20 Maj)

Demi (21.04-20.05)

Fokusi absolut është i nevojshëm që ju të kryeni një detyrë komplekse. Të tjerët me të cilët jeni duke punuar nuk e kanë aftësinë të heqin dorë nga e panevojshmja në mënyrë që të përqendrohen në detaje sot. Të jeni aftë të injoroni gjërat që mund t’ju hutojnë është aftësi. Këtë gjë mund ta përdorni për të rregulluar rrëmujat në mjedisin tuaj. Ju gjithmonë i keni çmuar gjërat e bukura që bota i ka për të ofruar, por sa më shumë që keni, aq më e çrregullt bëhet ekzistenca juaj.

Binjaket (21 Maj - 21 Qershor)

Binjakët (21.05-20.06)

Largoni iluzionin nga shpresa dhe pritja dhe me çka mbeteni ju? Nëse kalkulimi sugjeron një mundësi të fortë të ideve që bëhen realitet, atëherë mos hiqni dorë nga ata tani. Injoroni komentet pesimiste që ju bëhen dhe ndiqni ëndrrat tuaja. Thesaret tuaja të brendshme kanë filluar të lulëzojnë. Mendja juaj është e hapur ndaj ideve të reja dhe kjo do të jetë një ditë e shkëlqyeshme për të mësuar dhe mësimdhënie.

Gaforrja (22 Qershor - 22 Korrik)

Gaforrja (21.06-20.07)

Testimi i disa pajisjeve të reja do ta bëjë punën aq të lehtë saqë do ta pyesni veten pse nuk i keni provuar më herët. Sa më efektive veprimet tuaja, më shumë do të kenë interesim njerëzit në atë çka jeni duke bërë. Të menduarit e zhdërvjellët ju jep mundësinë të bëni hapin që të tjerët në situatën e njëjtë nuk do të mund ta bënin. Miqtë janë falënderuar t’ju kenë juve pranë. I keni merituar lëvdatat që do të vijnë në favorin tuaj. Vetëm mbani mend ta përdorni fuqinë tuaj në mënyrë të zgjuar.

Luani (23 Korrik - 22 Gusht)

Luani (21.07-20.08)

A është dikush duke thënë gjëra prapa shpinës suaj apo ju jeni duke qenë paranoik? Janë dy anë të kësaj historie dhe me sa duket ju jeni duke u kushtuar shumë vëmendje njerëzve të gabuar. Ju ndiheni të ngarkuar me detyrime dhe nuk jeni të aftë të mendoni drejt për shkak të presionit. Jeta është kërkuese dhe keni gjithnjë e më shumë përgjegjësi, por duket që nuk jeni mësuar me peshën e tyre. Një presion i vazhdueshëm si ky do të çojë deri te stresi i lidhur me sëmundje nëse nuk bëni kujdes.

Virgjeresha (23 Gusht - 22 Shtator)

Virgjëresha (21.08-20.09)

Për stilin dhe vlerën teknike keni gjasa të fitoni dhjetë nga dhjetë sot. Korniza e mendjes suaj është e tillë që virtualisht nuk ka synim që ju nuk mund ta arrini dhe nuk ka problem që ju nuk mund ta zgjidhni. Derisa të tjerët janë të fokusuar vetëm në një solucion, ju jeni duke shikuar shumë opsione. Kjo është çka ju bën të dalloheni tani. Kur kolegët e vërejnë suksesin tuaj ata me gatishmëri do të ndjekin shembullin tuaj. Imagjinoni si mundet të jetë nëse mund t’i fitoni gjërat që kërkoni gjatë gjithë kohës.

Peshorja (23 Shtator - 23 Tetor)

Peshorja (21.09-20.10)

Nëse jeni beqar, dikush që ju pëlqen është i vendosur të mos pranojë jo për përgjigje. Thellë – thellë ju jeni duke shijuar vëmendjen e tyre, por nuk dëshironi ta pranoni. Nëse luani lojën e të qenit vështirë për t’u zënë mund të përfundoni duke humbur diçka të veçantë. Është e padobishme të provoni të zhvilloni mbrojtje kundër shigjetës së Kupidit. Dashuria do ta gjejë vetë rrugën nëse është e shkruar të bëhet. Përdoreni mirë një talent të veçantë dhe perspektivat tuaja të karrierës do të ngrihen për një apo dy shkallë.

Akrepi (24 Tetor - 22 Nentor)

Akrepi (21.10-20.11)

Njerëzit që merren me shitje janë imponues, pasi që provojnë të justifikojnë çmimin e madh në gjërat që provojnë t’ju shesin. Nëse jeni duke blerë diçka teknike nuk jeni duke kërkuar pajisje shumë të sofistikuar. Ju vetëm keni nevojë të dini nëse ajo do ta bëjë atë çka ju dëshironi. Mund ta gjeni produktin e përkryer online me shumë pak hulumtime. Një ftesë e papritur nga dikush me të cilin mund të argëtoheni si më askënd tjetër, do të pranohet me entuziazëm.

Shigjetari (23 Nentor - 21 Dhjetor)

Shigjetari (21.11-20.12)

Një përpjekje e përbashkët nuk është duke shkuar mirë; për shkak të vështirësive aktuale nuk jeni më të lirë më njëri tjetrin. Dikush është duke ju inkurajuar të riktheni strategjinë të cilën e keni përdorur më herët, por në mënyrë të pasuksesshme. Për t’i mbajtur ata të lumtur, do të bëni edhe një përpjekje tjetër. Shpresa juaj është që nëse përpiqeni t’i kënaqni ato, ata mund të bëjnë të njëjtën për ju. Në mënyrë taktike, ju doni të tjerët të provojnë një sugjerim që ju e vëni para që është tërësisht i ri.