Hashim Thaçi zbulon të ardhmen e tij politike!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për të ardhmen e tij politike.

Ai ka thënë se nëse zgjedhja e presidentit në mandatin e ardhshëm do të bëhet në mënyrë të drejtëpërdrejt, ai do të kandidoj, raporton Gazeta Blic.

“Nëse do të zgjedhet drejtëpërdrejtë, unë sërish do të fitoj”, tha ai në një debat të organizuar për të ardhmen e FSK-së.

1 orë më parëVeliu: Ata që po kërkojnë zgjedhje, e kanë për halle personale

Thaçi ia ka kujtuar edhe njëherë opozitës dhe të gjitha forcat politike, se ai ishte lideri më i votuar që nga viti 2007, raporton Gazeta Blic.

Ai tha se nuk i ka përvetësuar meritat për formimin e Ushtrisë së Kosovës./ Gazeta Blic /