Haraqija: Kur ka bo ushtri LDK-ja, ju nuk keni qenë në Kosovë

Ish-zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Astrit Haraqija së fundi është bërë pjesë e debatit për themelimin e Ushtrisë së Kosovës.

Ky i fundit ka thënë se kur ka bërë LDK-ja dhe Ibrahim Rugova ushtrinë të tjerët ishin duke qëndruar jashtë Kosovës, transmeton  Indeksonline.

Ky është postimi i plotë:

Kur ka bo ushtri Ibrahim Rugova e LDK-ja, ju nuk jeni kon kurrkund…ose nuk jeni konë hiq në Kosovë…Mos boni “filma” me shtetin e Kosovës!