Gjiganti nga Serie A bën ofertë për Sanchezin (Foto)

Drejtuesit e Juventusit kanë bërë ofertë për sulmuesin e Arsenalit, Alexis Sanchez

Kampioni i Italisë, Juventusi nuk e ka ndërmend të heq dorë nga transferimi i Alexis Sanchezit nga Arsenali.

Sipas Corriere dello Sport, ‘Zonja e Vjetër’ i ka ofruar Arsenalit 25 milionë funte (29 milionë euro) për kilianin, përcjell Express/

Kjo është një shumë e vogël për njërin ndër lojtarët më të mirë në Premierligë, por lojtari ka kontratë me Arsenalin vetëm deri në verën e vitit 2018.

Sanchez nuk dëshiron ta vazhdoj kontratën me Arsenalin, dhe sipas gjitha gjasave në verë do të largohet nga Emirates. /Express/