Ftohtë, borë dhe mjegull gjatë javës së ardhshme në Podujevë

Mot kryesisht i vranët dhe  me intervale të shkurta me diell do ta karakterizoj vendin përgjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit.

Nga dita e martë dhe pjesa e parë e së mërkurës  do të ketë kushte për reshje të dobëta bore, kurse në ultësira dhe vende rrëzë maleve do të ketë kushte për mjegull të intensitetit të lartë, transmeton PodujevaPRESS.