Foto ekskluzive: Lumir Abdixhiku dhe kandidati i LDK-së për Prishtinën – arkitekti i njohur llapjan!

Është zbuluar edhe zyrtarisht kandidati i LDK-së për Prishtinën. Bëhet fjalë për arkitektin e njohur, Përparim Ramën, i cili ka marrë besimin e partisë.

Indeksonline ka realizuar disa fotografi të kryetar të partisë, Lumir Abdixhikut së bashku me kandidatin, Përparim Rama.

Fotot janë realizuar në një pjesë të kryeqytetit.

The architect Mr. Përparim Rama is appointed in the position of a curator  for representing Republic of Kosovo in the Venice Biennale - News -  Ministry of Culture, Youth and Sport

Ndryshe, Rama qe një kohë është duke jetuar në Londër.

Vlen të theksohet se kandidaturën për kryetar të Prishtinës deri më tash e kanë konfirmuar Daut Haradinaj i AAK-së. Kurse, ende nuk dihet nëse do të rikandidojë për një mandat të tretë Shpend Ahmeti. /Indeksonline/