Fillon takimi i përbashkët i krerëve shtetërorë të Kosovës me ata të Serbisë

Para pak çastesh ka nisur takimi i përbashkët i dy delegacioneve, atij të Kosovës dhe të Serbisë me ndërmjetësim të përfaqësues së lartë të BE-së për politikë të jashtme, Federica Mogherini.

Takimi i përbashkët pason takimet e ndara të presidentit të Kosovës dhe kryeministrit, Hashim Thaçi dhe Isa Mustafa me zonjën Mogherini.

Paraprakisht, Mogherini kishte takuar presidentin dhe kryeministrin e Serbisë, Tomisllav Nikoliq dhe Aleksandar Vuçiq.

Artikulli paraprakMenaxherët e akademisë së Milanit sot vizituan Feronikelin (FOTO)
Artikulli tjetërSchwendiman konfirmon se Gjykata Speciale nuk është duke e kërkuar Haradinajn