FIFA e përjashton përjetë gjyqtarin e njohur (FOTO)

FIFA ka përjashtuar përjetë gjyqtarin nga Gana, Joseph Lamptey.

Komisioni Disiplinor i FIFA-s ka përjashtuar për jetë nga çdo aktivitet i futbollit gjyqtarin Joseph Lamptey, pasi është gjetur fajtor në rastin e ngritur kundër tij, për kurdisje të ndeshjeve .

Lamptey është gjetur fajtor për manipulimin e ndeshjes kualifikuese të Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’, mes Afrikës së Jugut dhe Senegalit, ndeshje kjo e zhvilluar më 12 nëntor 2016./Lajmi.net/