Femra me trupin më të bukur në botë tregon sekretin: “Kjo pije ju shkrin kilogramët derisa jeni në gjumë” (FOTO)

Adriana Lima, në shfaqjen e fundit të modës Victoria Secret, tregoi trupin e saj që është për t’u pasur zili edhe nga disa kolege shumë më të reja.

Modelja tridhjetëepesë vjeqare është pronare e një prej trupave më të bukur “celebrity”, kështu që kjo është arsyeja pse duam të “pijmë” këshillat e saj për një pamje më të mirë,transmeton Express.

Adriana vetëm disa ditë më parë zbuloi se si e mban peshën, dhe zbuloi se han gjashtë vakte në ditë dhe se është një tifoze e madhe e boksit. Fitnesi i saj rutinë është boksi, ndërsa punon deri në gjashtë ditë në javë.

Megjithatë, është një pije mrekullibërëse që ajo e pi para gjumit në mënyrë që trupi i saj të djegë kaloritë – qumësht kanapeje me hejdë  (Fagopyrum esculentum), nga familja e drithërave që është e pasur me proteina dhe është pa gluten.

“Hejdën e përziej me qumështin e kanapesë dhe me mjaltë, dhe pastaj e pi, të nxehtë apo të ftohtë, në varësi të humorit,” zbuloi bukuroshja e famshme.

/PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakRoma transferon mesfushorin e Real Madridit (Foto)
Artikulli tjetërAspirina me dozë të ulët mund të parandalojë kancerin, tregon studimi më i ri