Evakuohet aeroplani i “Turkish Airlines” pas mesazhit se ka bombë

Aeroplani i “Turkish Airlines” është evakuuar pasi që mesazhi “Bomba për Toronto” i gjend në fluturake.

Një zyrtar i kësaj kompanie i ka thënë AP-së se një fletë ngjitëse me mbishkrimin “Bomba për Toronto” është gjendur në murin e WC-së së aeroplanit derisa bëhej gati të fluturonte drejt këtij qyteti kanadez, transmeton lajmi.net.

Aeroplani i fluturimit TK-17 do të duhet të fluturonte nga Stambolli për në Toronto.

Pas mesazhit të gjetur, aeroplani është kthyer në parkim e më pas udhëtarët janë evakuuar.

“Turkish Airlines” ka njoftuar se aeroplani dhe udhëtarët po kalojnë përmes procedurave të sigurisë. /Lajmi.net/