Erdogan: Sulmi në Stamboll, tentim për të shkatërruar moralin e vendit tonë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, thotë se sulmi i mbrëmshëm në Stamboll ishte tentim për të shkaktuar kaos në vend, shkruan Indeksonline.

“Ky është një tentim për ta shkatërruar moralin e vendit tonë dhe për të krijuar kaos duke e sulmuar qëllimisht paqen dhe civilë tanë,” ka thënë ai.

Të paktën 39 persona u vranë mbrëmë pak para mesnatës gjatë një ahengu në një klub nate në Stamboll.

Artikulli paraprakTrump: Kam informacione të reja për sulmet e dyshuara kibernetike ruse
Artikulli tjetërVeseli vs Mustafa, cili ishte më kryeministër?! (Video)