Ekskluzive: Kosova bëhet zyrtarisht me kodin +383

Unioni ndërkombetarë i telekomunikimeve (ITU), Kosovës i ka ndarë kodin telefonik +383. Kosova ka hyrë në listën zyrtare të shteteve dhe rajoneve gjeografike që kanë kode telefonike.

Buletini i ITU, që njofton për dhënjen e kodit, është i njëjtë me tekstin e marrëveshjes që ishte arritur ndërmjet delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, shkruan Gazeta Express.

Artikulli paraprakBie nataliteti në Kosovë
Artikulli tjetërPallaska: BE’ja nuk po ia liberalizon vizat Kosovës, sepse i frikësohet ndonjë eksodi (video)