E pabesueshme: Ja pse Thiago Silva nuk luajti kundër Barcelonës

Kur u konfirmua se Thiago Silva nuk do të luante ndaj Barcelonës, fansat e skuadrës franceze menduan më të keqen, por në fakt në fushë gjërat shkuan më së miri.

Së fundmi “L’equipe” shkruan një lajm befasues.

Thiago Silva mungoi në ndeshjen e fundit ndaj Barcelonës me arsyetimin e skuadrës se ishte i dëmtuar, por e vërteta është ndryshe.

Braziliani i ka thënë trajnerit Emery se nuk e ndjen veten të gatshëm për tu përballur me Barcelonën pasi në të kaluarën ka dalë nga fusha i mundur.

Për këtë trajneri kishte vendosur që i riu Kimpembe ta nisë ndeshjen nga minuta e parë dhe rezultoi një zgjedhje e zgjuar.