Drejtoresha e Teatrit të Qytetit të Podujevës harron pozitën që ka, shkon në aktivitet partiak

Drejtoresha e Teatrit të Qytetit të Podujevës “Avdush Hasani” Elhame Kutllovci e cila mandatin e kaluar ishte drejtoresh e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, sot ka marrë pjesë në tubimin e organizuar me forumin e rinisë së VV-së në zyret e këtij subjekti, transmeton PodujevaPRESS.net

Në fotot e publikuara nga Shpejtim Bulliqi i cili ka treguar se sot kishin për vizitë Ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku dhe kryetarin e RVV-së, Behar Jashari e kryetarin e RVV-së të Qendrës sonë, Ardian Dervisholli zhvilluam takim me strukturën e Rinisë për VV në Podujevë.

E në foto shihet edhe Drejtoresha e posazgjedhur e Teatrit.

Ligjit për Zyrtarët Publik të Republikës së Kosovës parasheh që koeficienti 9.5 është pozitë e lartë drejtuese dhe nuk kanë të drejtë të merren me aktivitete partiake, por duhet të merren ekskluzivisht me pozitën që kanë brenda institucionit.

Por si duket këtë Drejtoresha e Teatrit nuk e ka përfillur dhe po vazhdon avazin e vjetër kur dikur pikërisht VV-ja akuzonte LDK-në në Podujevë për politizim të institucioneve.

Ky është konkursi dhe përzgjedhja e znj.Elhame Kutllovci

Artikulli paraprakShqetësuese: Kapet me thikë një nxënës në shkollën ‘Fan Noli’ në Podujevë
Artikulli tjetërTë shtëna me armë zjarri, dy plumba godasin xhamin e një shtëpie