Deputeti llapjan thotë se mund të jap dorëheqje nga VV-ja

Fatmir Humolli thotë se nuk e përjashton mundësinë e dorëheqjes nga pozita e deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje.

Humolli ka thënë se dorëheqja e tij mund të vij nëse partia ku përket nuk punon në të mirën e qytetarëve.

Madje, ai ka folur edhe për ministrin e Financave, Hekuran Muratin, për të cilin thotë se ka hyrë në konflikt me të gjitha Sindikatat dhe se nëse nuk ndryshon qasje “duhet të shkojë në shtëpi”.

“Unë nuk kam hy në Kuvend për Vetëvendosjen, por për misionin e saj, me kthy besimin në vend tonin. Nëse punohet kundër perspektivës, vazhdon me i ataku gjitha kategoritë siç është duke i atakuar sidomos ministri aktual që me të gjitha Sindikatat hyn në konflikt edhe në Kuvend pa nevojë, atëherë ose duhet ky ministër me shku në shtëpi ose unë nuk mundem me qëndru gjatë në Grupin Parlamentar të Vetëvendosjes. Nëse këta devijojnë prej rrugës, nuk mundem me shku në rrugë të gabuar”, tha ai në në Tëvë 1.

Artikulli paraprakSulmohet fizikisht një rojë e pyllit në Podujevë
Artikulli tjetërBatatina: Llapi ka potencial për ta kaluar Buduqnostin