Çuditen edhe vetë farmacistët: Ky krem me produkte shtëpie fshin përgjithmonë rrudhat

Shumë prej nesh luftojnë me rrudhat dhe kjo është arsyeja pse ne kemi arritur të përdorim produkte të shtrenjta me plot substanca të dëmshme kimike.

Në vend të kësaj, është më mirë të provoni mjete natyrale si kjo më poshtë. Bëni këtë krem të thjeshtë që i heq rrudhat dhe e bën lëkurën tuaj më të bukur. Gjithçka që ju duhet është: 1 lugë çaji lëng limoni, 1 lugë çaji mjaltë, 1 lugë çaji arrë myshku, 1 lugë gjelle pluhur kanelle.

Përgatitja dhe përdorimi: Përzieni të gjithë përbërësit në një tas deri sa masa të bëhet bashkë. Aplikojeni në fytyrë dhe lëreni për 10 minuta. Siguroni zonën rreth syve dhe gojës kur aplikoni ndonjë krem. Përbërësit në këtë krem do të veprojnë si qetësues për lëkurën tuaj.