“Çmendet” moti, ja sa shkojnë temperaturat në fundjavë në Podujevë

Gjatë kësaj jave kemi pasur mot të paqëndrueshëm dhe me shira, por në fundjavë temperaturat do të pësojnë një ngritje të menjëhershme.
Sipas sinoptikanëve, temperaturat parashikohet të shkojnë rreth 20 gradë, të paktën në qytetin e Podujevës.

“Temperaturat e ajrit sot dhe nesër do të jenë të pandryshueshme dhe tipike të dimrit. Që nga dita e mërkurë dhe në vijim do të ketë rritje të ndjeshme në të dy vlerat, si ato maksimale dhe ato minimale”.