Cilat vende kanë më së shumti miliarderë?

Llogaritet se në botë ka një mijë e 810 miliarder.

Janë dhjetë vende të botës që kanë nga një deri në pesë miliarderë, kurse nga 6-10 miliarderë kanë shtatë vende të globit, shkruan BusinessInsider, transmeton Klan Kosova.

Kurse në majë të kësaj liste, me mbi 100 miliarder, qëndrojnë vetëm katër vende: SHBA, Gjermania, Zvicra dhe Kina.

Në videon e mëposhtme mund të shihni se nga cilat vende vijnë të gjithë miliarderët nga e gjithë bota dhe nëpër cilat kategori hyjnë: Klikoni KËTU!