27.5 C
Podujeva
Saturday, July 11, 2020

Flamurtari e turpëron Llapin

Drita ka bërë një hap prapa në luftë për titull në Ipko Superligë, pasi u mposht bindshëm 3:1 nga Trepça ’89, ndërkohë që Prishtina...

Zyrtare: Shkarkohet Emery

Pas 18 muajve në drejtim të klubit, Unai Emery është shkarkuar nga pozita e trajnerit të Arsenalit. Spanjolli ishte emëruar trajner i ‘Topçinjëve’ në maj...

UEFA tregon kur do të vendoset për stadiumin e ndeshjes Maqedoni...

Pas përfundimit të ciklit kualifikues për Euro 2020, u zyrtarizua ballafaqimi Maqedoni Veriore – Kosovë që i takon gjysmëfinales së playoffit në Ligën e...

Ankohet Batatina: Referimi në këtë sezon është skandaloz

Llapi ka pësuar humbjen e radhës në Superligën e Kosovës në futboll. Kësaj radhe llapjanët u mposhtën nga Drita, në ndeshjen e zhvilluar në Gjilan...

Drita tregohet e fortë për Llapin (FOTO)

Drita ka shënuar fitore me rezultat 2-0, ndaj Llapit, ndeshje e vlefshme për xhiron e 16-të në Superligën e Kosovës. Pjesa e parë në këtë...

Reagon edhe Batatina: As në Bërnicë, as në Drenas, ja ku...

Debatit për lokacionin e ri të Stadiumit Nacional iu është bashkangjitur edhe Tahir Batatina. Sipas tij, opsioni më i mirë është rritja e kapacitetit të...

Emery tregon nëse do të rikthehet Granit Xhaka

Unai Emery thotë se qëllimi i tij është të rikthejë Granit Xhakën në skuadër. Granit Xhaka nuk ka luajtur asnjë ndeshje me Arsenalin, që prej...

A është e mundur: Kosova në grup me Zvicrën në EURO...

19 nga 24 kombëtaret e mundshme tashmë kanë siguruar pjesëmarrjen në Euro 2020. Sonte (e martë) do të mësohet edhe emri i kombëtares së 20-të,...

Kosovë-Angli: Rashica me statistika më të mira se Rashford

Ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë përveç tjerash do ta sjellë edhe një duel kokë me kokë mes dy anësorëve të talentuar, Milot Rashicës dhe...

Ja pse Anglisë i nevojitet sot fitorja kundër Kosovës

Anglia tashmë e ka siguruar kualifikimin në Kampionatin Evropian të vitit 2020, mirëpo në rast se nuk fiton kundër Kosovës rrezikon të mbetet në...