27.5 C
Podujeva
Saturday, July 11, 2020

Batatina i kundërpërgjigjet Sokolit: Atij i ka ikur autobusi

Pavarsisht se tashmë i kanë ndarë rrugët, ”lufta” mes Tahir Batatinës dhe Bylbyl Sokolit ende nuk ka marrë fund. Ditë më parë, Batatina, drejtor i...

Llapi merr vendim të madh për pjesën e mbetur të sezonit

LLapi është në pozitën e tretë në tabelë dhe është në garë për titullin kampion së bashku me Feronikelin dhe Prishtinën. Skuadra nga Podujeva në...

Llapi arsyeton shkarkimin e Bylbyl Sokolit, tregojnë arsyen

Gjatë ditës së djeshme është raportuar se Llapi ka shkarkuar trajnerin Bylbyl Sokoli. Këtë lajmë skuadra nga Podujeva trajnerit ia ka komunikuar përmes futbollistëve dhe...

Tjetër largim i rëndësishëm nga FC Llapi

Ndryshimet në stafin teknik te FC Llapi pritet të prekin edhe ekipin U-19 të Juniorëve, pasi që kryetrajneri i kësaj skuadre Megzon Visoka ka...

UEFA tregon kur do të vendoset për stadiumin e ndeshjes Maqedoni...

Pas përfundimit të ciklit kualifikues për Euro 2020, u zyrtarizua ballafaqimi Maqedoni Veriore – Kosovë që i takon gjysmëfinales së playoffit në Ligën e...

Euro 2020, a mund të luajë Kosova kundër Serbisë? UEFA merr...

Në dhjetor, Dublini do të organizojë gara kualifikuese për Euro 2020, qe do të luhen në dhjetë vende për herë të parë në histori. UEFA...

Vjen reagimi zyrtar nga FFK-ja: Deklarata e Llapit është tejet e...

Klubi futbollistik “Llapi” dje ka lëshuar akuza të rënda ndaj FFK-së, pas ndeshjes derbi ndaj Prishtinës, transmeton Gazeta Metro. Klubi i Llapit permës një postimi...

Prishtina ankohet për Llapin: ‘Kërkonte penallti në çdo situatë brenda zonës...

Skuadra e Prishtinës sot u ndal në Podujevë duke barazuar me Llapin 1:1. Ky barazim bën që ‘bardh e kaltrit’ të bëjnë hap mbrapa në...

Reagojnë tifozët e Llapit pas sulmit ndaj Sokolit: Ne s’e bëmë...

Tifozët e Llapit kanë reaguar në rrjetet sociale duke mohuar çfarëdo dyshimi se ata qëndrojnë pas sulmit fizik ndaj trajnerit të skuadrës së tyre,...

Llapi pësoi humbje nga Ballkani , ky është rezultati i ndeshjes

Befasia e ditës së sotme ndodhi në Podujevë. Llapi pësoi humbje nga Ballkani në shtëpi me rezultat, 0-1. Me këtë humbje, Llapi mbetet në vendin...