17.9 C
Podujeva
Saturday, August 15, 2020
Shumë prej nesh luftojnë me rrudhat dhe kjo është arsyeja pse ne kemi arritur të përdorim produkte të shtrenjta me plot substanca të dëmshme kimike. Në vend të kësaj, është më mirë të provoni mjete natyrale si kjo më poshtë....
Vaji i ullirit është konsideruar si një nga mrekullitë e natyrës për shkak të vlerave ushqyese dhe dobive që mbart. Sipas studimeve të ndryshme thuhet se një lugë gjelle vaj ulliri i papërpunuar në ditë menjanon një sërë sëmundjesh,...
Efekti i kafes është më i dukshëm nëse atë ne do e pimë nga ora 10 e mëngjesit, pasi gjatë kësaj kohe do të vëmë re se kafeina do të veprojë në mënyrë më efikase, dhe do t’ju zgjojë...
Një grup aktivistësh për mbrojtjen e kafshëve ju rekomandojnë të mendoheni dy herë para se të konsumoni fileton e pulës. Aktivistët në organizatën “Compassion in World Farming” kanë nisur një fushatë për të ndërgjegjësuar njerëzit në lidhje me një fenomen...
Nëse në këtë mënyrë pini ujë, mund t’ju shkaktojë shumë probleme: ngërçe, artrit, dëmtim të veshkave. Me siguri prindërit që në fëmijëri jua kanë tërhequr vërejtjen që të mos pini ujë duke qëndruar në këmbë. A keni pyetur ndonjëherë përse? –...
Secila femër e di që çdo puçërr, gungëz, ndryshim i formës dhe i ngjyrës së thimthave, por edhe i vetë gjirit paraqesin sinjal që urgjentisht të shkohet te mjeku, në mënyrë që të vërtetohet nëse rastësisht nuk ka kancer....
Sa herë mendojmë për skadimin, nuk mund të mos mendojmë për shportën ushqimore. Por mesa duket ekzistojnë edhe shumë produkte të tjera që kanë nevojë të ripërtërihen herë pas here. Data e tyre e skadimit mund të mos jetë e...
Veshkat janë organet tona të cilat i filtrojnë toksinat jashtë trupit. Për shkak se toksinat mund të ndikojnë në tërë trupin tuaj, nuk ka dyshim se kujdesi ndaj veshkave është thelbësor për shëndetin tuaj të përgjithshëm. Pa një dietë të...
Lëvoret e limonit më së shpeshti i përdorim për përgatitje të ëmbëlsirave. Megjithatë, ajo që rrallë kush e di është që pikërisht lëvoret e limonit mund të shërbejnë si ilaç i dobishëm. Është e njohur që nga koha e lashtë...
Para disa ditësh indeksi i cilësisë së ajrit ka shënuar shifrën 500. Kjo normë sipas të dhënave të Ministrisë së Ambientit hynë tek zona me e rrezikshme dhe se për tu mbrojtur nga ky ajër, të gjithë duhet të shmangin...