28.4 C
Podujeva
Friday, July 10, 2020

Sot bëhen 549 vite nga vdekja e Heroit Kombëtar Gjergj Kastriotit...

Në janar të vitit 1468 Skënderbeu u sëmur gjatë zhvillimit të një Kuvendi të thirrur nga ai, në të cilin ishin të ftuar të gjithë princat...

KEDS-i e fut Pallatin e Drejtësisë në kategorinë C të reduktimeve...

KESCO dhe KEDS sot kanë futur në aplikim planin ABC të reduktimeve në të gjithë Kosovën.E në kategorinë C gjenden shumë institucione të rëndësishme...

Lavrov: Forcat shqiptare të mos shkojnë në veriun e Kosovës, BE...

Shqiptarët nuk duhet të jenë prezentë në zonat e banuara me serbë. Ministri i Jashtëm rus, Sergej Lavrov, komenton në një konferencë shtypi zhvillimet...

Nikolic shtyhet me fjalë me ambasadorin amerikan në Serbi

Beograd - Kryetari i Serbisë, Tomislav Nikolic, është takuar me ambasadorin e SHBA, Kyle Scott. Nikolic i ka thënë Scott tha se ai e kupton që...

MAShT ndau 500 bursa për nxënës të komunitetit RAE dhe 50...

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami ka bërë ndarjen simbolike të bursave për nxënës dhe studentë të komuniteteve Rom Ashkali dhe Egjiptian...

NATO: Jemi të gatshëm të reagojmë pas policisë së Kosovës

Në një përgjigje për Radion Evropa e Lirë, zëdhënësja e NATO-s, Oana Lungescu, tha se “KFOR-i është i gatshëm që të ndihmojë, nëse kërkohet...

Kompania “Anea” largon bredhin dhe dekorimet ndriçuese nga qyteti! (Foto)

Komuna ka filuar të largojë dekorimet të cilat ishin bërë për shkak të festave të fundvitit. Ne foto shihen punëtorët e kompanisë “Anea” të angazhur...

Nëse do eskalonte situata në Veri, a do intervenonte FSK?

Gjatë ditës së shtunë të gjitha forcat e njësisë Speciale të Policisë së Kosovës kanë qëndruar në Veri, duke mos lënë kështu që të...

Kur imitimet shkojnë huq (10 foto)

Celeste Barber është një grua australiane, e cila ka shumë sens humori. Ajo ka vendosur të imitojë disa foto të femrave të famshme, në...

Kjo ka qenë dita më e ftohtë në Maqedoni në 60...

Në mëngjesin e 8 janarit të këtij viti në Berovë, një qytezë malore në Maqedoninë lindore, temperatura zbriti deri më –28 gradë Celsius, temperaturë...