Gjykata në Podujevë hedh poshtë aktakuzën për vjedhje të arit në...

Gjykata Themelore në Prishtinë, dega në Podujevë, e ka hudhur si të parregullt aktakuzën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, me të cilën M. P....

Nga këto vendbanime janë rastet e reja me COVID-19 në Podujevë...

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me  metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 432 mostra të marra nga ShSKUK...

Vendimi përfundimtar: Ja kur hapen përfundimisht shkollat

Deri më 14 shtator, do të përfundojnë përgatitjet e nevojshme, në mënyrë që viti i ri shkollor të nis pa vonesa të reja, zotohet...

Raste të reja me COVID-19 në Podujevë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me  metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 432 mostra të marra nga ShSKUK...

​Proteston personeli mjekësor në Podujevë, paralajmëron bojkot të punës

Para Qendrës Kryesore të Mjekësisë̈ Familjare të Podujevës, kanë protestuar vozitësit, personeli higjienik dhe punonjës të tjerë për mos përfshirje në pagat shtesë prej...

Ja ku do të vendoset shtatorja e Fadil Vokrrit në Podujevë

Nënkryetari i Komunës së Podujevës Nexhmi Rudari ka shkruar sot se ai ka pranuar kërkesën e Komitetit të Sporteve dhe Krijuesve të trevës së...

Liberalizimi, bizneset alarmojnë për ikje të rinisë (VIDEO)

Sipas një studimi, po del se rreth 60 përqind e të rinjve mund të ikin nga Kosova për të gjetur punë në njërën nga...

Ish këshilltari i Isa Mustafës tregon pse iu bashkua PDK-së

Ish këshilltari i kryeministrit në largim Isa Mustafës, Armend Ibrahimi gjatë ditës së martë zyrtarizoi aderimin e tij në Partinë DEmokratike të Kosovës. Ibrahimi ka...

Zbulohen detaje të reja shqetësuese rreth coronavirusit

Coronavirusi mund të ndikojë në funksionin e pankreasit duke favorizuar zhvillimin e diabetit: kjo sugjerohet nga rasti i një pacienti të ri me infeksion...

“Sputnjik” paralajmëron skenar ogurzi: Do të ketë konflikt të armatosur në...

Menjëherë pas turit ballkanik të Zv.Presidentit amerikan Mike Pence, portali i Kremlinit, “Sputnjik” ka paralajmëruar një skenar të frikshëm në faqet e saj, duke...