31.3 C
Podujeva
Saturday, July 11, 2020

Ministri Lekaj e pranon se ka dështime në zgjerimin e rrugës...

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka konfirmuar në Puls të KTV-së se ministria që ai udhëheq do ta gjobisë me 12 milionë euro “Bechtel...

Mësohet identiteti i personit që u mbyt sot nga goditja e...

Viktima që u godit sot rreth orës 12 nga një veturë në rrugën kryesore mes fshatit Dobërdol dhe Bajçinë të Podujevës, tashmë ka ndërruar...

Kryetarët e Komunave vizitojnë Ramush Haradinajn në Francë

Ramush Haradinaj vizitohet nga disa kryetar të Komunave të Kosovës. Gjatë pjesëmarrjes në Sesionit Pranveror të Kongresit të Autoriteteve Lokale të Këshillit të Evropës, në...

Policia e Podujevës dhe “marimanga” në aksion për lirimin e trotuareve...

Sot pjesëtar të policisë të stacionit në Podujevë, kanë ndërmarr disa aksione me qëllim të lirimit të rrugëve dhe trotuareve të parkuara gabim, njofton...

Reportazh për Podujevën: Te dhëna mbi historinë, trashëgimin, komplekset memoriale, burimi...

Reportazh i komunës së Podujevës realizuar nga Radio Televizioni i Kosovës Në sekuencat e këtij reportazhe mund të mësoni më shumë, mbi shtrirjen e Podujevës...

Kadri Veseli viziton PDK-në në Podujevë (Foto)

Në një postim të bërë në faqen e tij në facebook kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka treguar se dje ju...

VV e Podujevës: Komuna urgjentisht të afrojë ndihmë për fshatrat e...

Zyrtarët e Lëvizjes Vetëvendosje në Podujevë kanë reaguar pas situatës së fundit të krijuar nga reshjet e borës si pasojë e së cilës shumë...

Thaçi: Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu e Edmond Hoxha janë komandantët e...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka përkujtuar në 22 vjetorin e rënies, tre heronjtë e kombit. Në një postim në Facebook, Thaçi ka shkruar se...

Bëhuni gati, këto temperatura ju presin nesër në Podujevë |TABELA

Gjatë ditës së nesërme pritet të mbaj mot i mirë, kryesisht me diell, transmeton PodujevaPRESS. Sipas IHMK-së temperaturat minimale do të lëvizi ndërmjet -2 deri...

Iu dha lamtumira e fundit veprimtarit të çështjes kombëtare, Isak Zhitia

Dje, në varrezat e fshatit Llugë të Podujevës, u mbajt ceremonia e varrimit të veprimtarit të çështjes kombëtare dhe ish-redaktorit të KosovaPress-it, Isak Zhitia. Të...