Bulliqi i shkruan letër Armend Zemajt: I mashtruat llapjanët për Spitalin e Podujevës

Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi ka reaguar pasi u anulua projekti i ndërtimit të Spitalit në këtë qytet.

Bulliqi përmes një postimi ka bërë të ditur se i ka shkruar letër ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe drejtorit të ShKSUK-së, Valbon Krasniqi, transmeton Indeksonline.

Ai në letrën e tij ka shprehur indinjatën e thellë për anulimin e projektit.

Postimi i plotë i Shpejtim Bulliqit:

Sot i kam dërguar shkresë zyrtare ministrit në detyrë të Shëndetësisë, z.Armend Zemaj, dhe drejtorit të SHSKUK-së, z.Valbon Krasniqi, ku kam shprehur indinjatën e thellë time dhe të qytetarëve të Komunës së Podujevës për anulimin e projektit për ndërtimin e Spitalit të Përgjithshëm të Podujevës.

Ministri Zemaj muaj më parë në kohë të fushatës elektorale së bashku me ekzekutivin e asaj kohe, në konferencë për media patën prezantuar edhe projektin për Spitalin e Podujevës, por tani Qeveria në detyrë ka anuluar të gjitha procedurat për Spitalin i cili është jashtëzakonisht i nevojshëm për qytetarët e Komunës sonë. Kjo nuk mund të jetë tjetër veçse hakmarrje ndaj qytetarëve të Podujevës për vullnetin e shprehur në mënyrë të lirë e demokratike – me votë, në zgjedhjet komunale të 29 nëntorit.