Andin Hoti martohet me shefen e stafit të Besnik Bislimit

Andin Hoti, djali i veprimtarit Ukshin Hoti, sot i ka dhënë fund beqarisë me Kaltrina Zekën.

Me kostumet e tyre të martesës ata dolën në rrugën “Rexhep Luci” në kryeqytet, derisa nuk mungonte edhe flamuri kombëtar dhe tupanët.

Por, çifti i ri kanë bindje të ndryshme politike.

Derisa Andini Hoti është anëtar i Këshillit Drejtues të PDK-së, Kaltrina Zeka është shefe e stafit të zëvendëskryeministrit që vjen nga Vetëvendosje, Besnik Bislimi.

Sidoqoftë, ata e bënë publike edhe fejesën e tyre qysh në korrik të këtij viti, kur Andini i bëri Kaltrinës një propozim shumë të veçantë martese.

Artikulli paraprakRikthimi i mundshëm si kryeministër, Johnson siguron mbështetjen e 100 deputetëve konservatorë
Artikulli tjetërZbulohet se kur mund të kemi një vaksinë kundër kancerit