Ambasadori Minxhozi pret në takim kryetarin e Bashkësisë Islame të Podujevës (Foto)

Abasadori i Republikës së Shqipërisë në Kosovë, z. Qemal Minxhozi ka pritur në takim kryetarin e Bashkësisë Islame të Podujevës, z. Bekim Jashari me bashkpunëtorë.

Kryetari i Bashkësisë Islame të Podujevës është i njohur për qëndrimet e tij të forta karshi kombit dhe atdhe dashurinë që ka për trojet shqiptare, respektivisht Shqipërinë, andaj siç shihet edhe në foto, biseda ishte e ngrohtë dhe tejet vëllazërore.

Ambasadori Minxhozi lavdëroi punën e institucionit të KBI-së në Podujevë duke shprehur kënaqësinë e tij që në një të ardhme të afërt të vizitoj instituconin e saj, ka njoftuar Këshilli i Bashkësisë Islame në Podujevë./PodujevaPRESS/

 

Artikulli paraprakGarë e fortë për Prishtinën: Ja kush do të kandidoj për kryetar! (EMRAT)
Artikulli tjetërKëshilltarja e PDK-së, e shqetësuar me menaxhimin e mbeturinave medicinale