Aksident trafiku në magjistralen Podujevë-Prishtinë, përplasen dy vetura |PAMJE

Një aksident trafiku ka ndodhur para pak çasteve në magjistralen Prishtinë-Podujevë, saktësisht në fshatin Lupq i Poshtëm.

Dy vetura janë përplasur, kur përveç dëmeve materiale, ende nuk është raportuar për të lënduar.

Lexuesit e IndeksOnline kanë dërguar foto nga vendi i aksidentit, ku shihet se janë krijuar kolona të gjata automjetesh.

Policia e Kosovës ka dalë në vendin e aksidentit dhe është duke u marrë me rastin.