Ajeti: nxënësi në “Shaban Shala” rrihet grushta e shqelma ndërsa Avni Maloku po hesht

Asambleisti i pavarur Avni Ajeti, i cili ishte pjesë e listës së LDK-së në zgjedhjet e fundit lokale, ka akuzuar drejtorin e DKA-së Avni Maloku, për papërgjegjësi dhe mungesë në marrje të veprime për shkak të dobësisë menaxheriale.

Ai ka bërë me dije se një nxënës është rrahur keq me grushta e shqelma ne shkollën fillore “Shaban Shala”, përderisa e ka pyetur drejtorin se “a je i njoftuar ti për sportin full kontakt”, pasi që gjëra të tilla kanë ndodhë në shkollën e lartëcekur. Madje Ajeti, ka ngritur edhe shqetësimin se rreth shkollës fillore “Naim Frashëri” janë uzurpuar trotuaret dhe kështu është vështirsuar lëvizja e lirë e nxënësve.

Dje, në seancën e kuvendit komunal, e para për vitin 2017, pika e rendit të ditës ka qenë “informatë nga DKA për përfundimin e gjysëmvjetorit të parë shkollor”

Artikulli paraprakKosova – Islanda, nuk do ta besoni se çfarë do të bëjë Bunjaki para kësaj ndeshjeje (Foto)
Artikulli tjetërDaja i Adem Jasharit, kandidat për kryetar të Skënderajt (Foto)