Aida Dërguti e VV përplaset ashpër në Kuvend me përfaqësuesit e veteranëve

Deputetja e VV’së, Aida Dërguti ka akuzuar përfaqësuesit e Veteranëve se ata vet janë futur në kategorinë e parë të pensioneve që përfitojnë 250 Euro në muaj, ndërsa nuk po u interesojnë të tjerët që mbesin me pensione shumë më të vogël.

Kjo ka shkartuar reagim të ashpër të përfaqësuesve të veteranëve që ndodheshin në sallën e Kuvendit, duke pasur me ndërprerjeje të fjalimit të deputetes Dërguti dhe të seancës.  /GazetaExpress/.

Artikulli paraprakAspirina me dozë të ulët mund të parandalojë kancerin, tregon studimi më i ri
Artikulli tjetërATK: Prej 1 janarit fillon aplikimi për kupon fiskal