AHMETI ‘IRONIZON’ ME DEKLARATËN E MOGHERINIT PËR FRYMËN EVROPIANE

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, e ka zbërthyer deklaratën e Shefes për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini rreth vlerave të Bashkimit Evropian.

Ajo dje duke folur për pranimin e refugjatëve në Evropë, ka thënë se BE-ja feston kur rrëzon mure dhe kur ndërton ura.

Këtë deklaratë, kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti e ka lidhur me murin dhe urën në veri.

“BE do të vazhdojnë të pranojnë refugjatë. Është në identitetin tonë: ne festojmë kur rrënohen mure dhe kur ndërtohen ura”, paska thënë Mogherini. Shumë mirë! Qenka mirë që muri në Mitrovicë të rrënohet në frymën e identitetit të BE-së, sepse edhe rrënohet muri edhe hapet ura”, ka shkruar Ahmeti në llogarinë e tij në facebook./Insajderi.com/

Artikulli paraprakPërgaditjet e fundit për ceremonin e nesërme në Orllan
Artikulli tjetërAmbasada e SHBA-së tregon nëse McCain dhe senatorët vijnë në Kosovë për Ditën e Pavarësisë