Agim Veliu i reagon ashpër Gazmend Muhaxherit: Mjerë LDK që ka ra në ‘derexhen’ tënde

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Agim Veliu iu është kundërpërgjigjur akuzave të bashkëpartiakut të tij, Gazmend Muhaxheri.

Ky i fundit e ka quajtur Veliun ‘vetjak’ dhe si person me energji negative. Nga ana e tij, Veliu thotë se nuk i bëjnë përshtypje deklaratat e Muhaxherit, kjo pasiqë ai ndryshon si ‘era’.

“Personalisht duke e njohur karakterin e Muhaxherit nuk më bën përshtypje ajo çka thotë sepse ai është i njohur për mosqëndrueshmeri në mendime e qëndrime ai vazhdimisht ka ndryshu si era”, ka thënë Veliu.

Veliu thotë se ndjen keqardhje se në çfarë, siç ka thënë ai ‘derexhe’ ka rënë LDK, duke përmendur emrin e Muhaxherit.

“Më vjen keq për partinë time se ciles i kam shërbye për 31 vite në çfarë deregje ka ra me perfaqesue çifti i Muhaxherit! Nga Gazi, LDK dhe une kemi marre goditje edhe në të kaluaren sa ai ishte me partinë Ora”, ka theksuar ai.

Ish- ministri përmend faktin se si dega e LDK-së në Podujevë ka sjellë vetëm fitore gjatë gjithë kohës.

“Agim Veliu dhe dega e Podujevës asnjëherë nuk ka sjell negativitet për LDK-në për kundrazi ka sjellë vetëm fitore dhe ka qene dega me e fuqishme gjate gjithe kohës e edhe në këtë procesin e fundit qe e ka dyfishin e përqindjes së LDK-së. Edhe kur kam hanger plumba e kam dashtë LDK-në dhe do ta dua gjithë jetën edhe pse kjo si duket i paska pengue dikujt!”, tha ai.

Ndryshe, kjo nuk është hera e parë që Muhaxheri shprehet publikisht kundër Veliut./IndeksOnline/