Abdixhiku lë jashtë kryesisë së re të LDK-së Agim Veliun dhe në vend të tij do të jetë Ekrem Hyseni

Lidhja Demokratike e Kosovës ka zgjedhur kryetarin e ri të partisë pas dorëheqjes së Isa Mustafës nga pozita e të parit të partisë pas një debakli të rëndë në zgjedhjet e 14 shkurtit, raporton PodujevaPRESS.net

Vet kryetari Abdixhiku ka bërë të ditur se do t’ia propozoj Këshillit të Përgjithshëm kryesinë e re.

PodujevaPRESS mëson nga burimet e saj se pjesë e kryesisë së re të LDK-së nuk priten të jenë nënkryetari i deritanishëm, Agim Veliu, dhe në vend të tij do të jetë Ekrem Hyseni.

Kujtojmë se Veliu pas mbajtjes së Kuvendit Zgjedhor të LDK-së ka shkarkuar shoferin e tij Nuhi Imerin për shkak se ky i fundit kishte lobuar për Lumir Abdixhikun për të marrë timonin e parties, e jo për Lutfi Hazirin.