A po hyn në politikë edhe Gold AG? (Foto)

Këngëtari Gold AG, këto ditë pritet ta lansoj projetik e tij më të ri.

Kënga e re e reperit është me motive patriotike dhe mban titullin “Në Dukagjin”,  ndërsa Gold AG do ta shohim në videoklip me veshje kombëtare por edhe me uniform të UÇK’së.

Fal kësaj kënge duket se ai ka gjetur përkrahje të madhe nga politikanët e partisë së AAK’së që disa prej tyre vin nga kjo anë e Kosovës, transmeton “Magazina.al”

Reperi njihet për afërsinë e madhe që e ka me deputetin Daut Haradinaj, ndërsa sot është parë në shoqërinë e deputetëve të tjerë të AAK’së.

A mos po shikon mundësinë që Arian Agushi, të hy në politikë siç bëri kolegu i tij Labinot Tahiri?!/Magazina.al/