7 persona “konfliktohen” para emergjencës në Podujevë, 4 prej tyre arrestohen

Po prisnin para emergjencës në Podujevë, por hynë në konflikt mes vete, me ç’rast 4 nga ta përfunduan në pranga, kurse 1 në QKUK për tretman mjekësor dhe dy të tjerë në QKMF-në e Podujevës.

Policia e Kosovës bën me dije se me vendim të prokurorit rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

“Rr. 19 Qershori, Podujevë 03.03.2021-12:15. Është raportuar se shtatë (7) të dyshuar meshkuj kosovar derisa ishin duke pritur radhazi për tu kontrolluar në emergjencën e Podujevës , si pasoj e një mosmarrëveshje janë rrahur mes veti ku katër prej tyre janë shoqëruar në polici ndërsa tre të tjerët kanë pësuar lëndime trupore , dy nga ata janë duke u trajtuar në QKMF në Podujevë ndërsa personi tjetër është dërguar në QKUK. Me vendim të prokurorit rasti vazhdon në procedurë të rregullte”, shkruan në njoftimin e policisë.