Arkivat Përditshëm 15/01/2023

Gjykata Kushtetuese: Ligji për Zyrtarët Publikë s’mund të hyjë në fuqi deri në vendimin...

0
Gjykata Kushtetuese ka bërë të ditur se Ligji për Zyrtarët Publikë nuk mund të dekretohet dhe as të hyjë në fuqi deri në një...

Rast i rëndë në Podujevë: 50-vjeçari gjendet i shtrirë në një fushë të fshatit,...

0
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në familjen Bici në fshatin Godishnjakë të Podujevës, ku një familjar i tyre, rreth 50-vjeçar, u gjet i...

U hodh nga dritarja e një reparti në QKUK, vdes pacienti

0
Qendra Klinike Universitare e Kosovës, ka njoftuar se pacienti i cili është hedhur nga dritarja e klinës, nuk ka arritur t’i mbijetojë plagëve. Në njoftim...

Si të ulni kolesterolin pa ilaçe

0
Nivelet e larta të kolesterolit mund të shkaktohen nga ngrënia e ushqimeve të përpunuara, mungesa e stërvitjes dhe predispozita gjenetike. Ju gjithashtu mund të...

Një person bie nga një repart i QKUK-së, Policia jep detajet

0
Mëngjesin e sotëm, një person ka rënë nga një objekt në Shërbimin Spitalor Klinik Universitar dhe për pasojë ka pësuar lëndime trupore, raporton Gazeta...

Bulliqi i hedh poshtë kritikat se po favorizohet, e quan “solid” buxhetin e Podujevës

0
Kritikave që partia në pushtet është duke i favorizuar komunat që janë duke u udhëhequr nga Vetëvendosja, u është përgjigjur kryetari i komunës së...

60 mijë euro ndahen për shtatoren e Adem Demaçit në Podujevë

0
Në kryeqytet nuk u bë, por Adem Demaçi do të qëndrojë përjetësisht në vendlindje. Ikona e rezistences kombëtare do të skalitet në bronz në...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title