Arkiva Mujore January 2023

Podujeva shpall tender për trajtimin e qenve endacakë

0
Komunarët e Podujevës kanë shpallur tender për të trajtuar qentë endacakë që qarkullojnë në territorin e kësaj komune. Drejtori për Shërbime Publike, Mbrojtje dhe Shpëtim,...

Rast tragjik: 37-vjeçari gjendet i varur në tarracën e banesës, paralajmëroi familjen se do...

0
Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në fshatin Poklek i Ri në Drenas, ku një person është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e...

Murati për ndarjen e 50 eurove: Qeveria është punëdhënësi i sektorit publik, pagat në...

0
Ministri i Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka thënë se ndarja e 50 eurove për sektorin publik, është bërë për shkak...

Ministrja e Qeverisë Kurti: Ligji i Pagave nuk i rrit pagat

0
Sipas ministres së Arsimit, Arbërie Nagvaci, Ligji i pagave nuk është ligj për rritje të pagave. Nagavci në Prime Time tha vendime të tilla, për...

Dhunohet seksualisht një vajzë e mitur në Podujevë, u gjet duke bashkëjetuar me një...

0
Është rritur numri i rasteve të dhunës seksuale, ku viktima janë vajzat e mitura. Këto të fundit shpesh herë largohen nga shtëpia pa dijeninë...

Ministria ndan 270 mijë euro për Stacionin e Autobusëve në Podujevë

0
Ministria e Zhvillimit Rajonal do të ndajë 270 mijë euro për projektin e ndërtimit të Stacionit të Autobusëve në Podujevës për këtë vit. Ky...

Policia e arreston një person në Podujevë

0
Policia e Kosovës ka raportuar për një të dyshuar të arrestuar në 24 orët e fundit për një rast të dhunimit në Podujevë. Në Podujevë...

Podujeva dhuron 170 tituj për Bibliotekën e Manastirit

0
Komuna e Podujevës i është bashkuar kampanjës për dhurimin e librave për Bibliotekën e qytetit të Manastirit në Maqedoninë e Veriut. 170 titujt që...

Kontratat e “dyshimta” në komunën e Podujevës

0
Opozita dhe shoqëria civile në Podujevë kanë hedhur dyshime për dy kontrata që ka nënshkruar komuna për ndërtimin e dy rrugëve. Projekti për ndërtimin...

Këta janë emrat e 9 zyrtarëve të arrestuar për dallavere që shkaktuan dëm 300...

0
Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar se janë arrestuar nëntë persona, të dyshuar se kanë kryer veprën penale ‘’Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit’’ dhe...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title