Arkivat Përditshëm 06/11/2022

​Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

0
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se java e dytë e nëntorit parashihet me kushte të qëndrueshme meteorologjike. Sipas institutit, të hënën do të mbaj...

A po tallet qeveria Kurti me llapianët, me 6 milion euro për rrugën Podujevë-Prishtinë?!

0
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, kishte mbajtur konferencë së bashku me kryetarin e Podujevës, Shpejtim Bulliqi, rreth punimeve në magjistralen Podujevë-Prishtinë më...

I riu në Podujevë rrah vazhdimisht babain e tij të moshuar, përfundon në Polici

0
Dhuna në familje është një ndër dukuritë më shqetësuese në vend. Çdo ditë raportohen dhjetëra raste ku qytetarët dhunohen në forma të ndryshme nga...

Gruaja e rrah burrin e vet në Podujevë, ai e denoncon dhe shkon të...

0
Rastet e dhunës në familje janë të shpeshta në vendin tonë, por rrallë ndodh që viktima të jenë burrat, pasi që zakonisht dhunën e...

Të miturit bëhen llom mes vete në Podujevë, dy nga ta përfundojnë në ndalim...

0
Përleshjet fizike në të cilat përfshihen të rinjtë janë të shpeshta në vendin tonë. Vazhdimisht raportohen raste në Polici, por edhe nga qytetarët për...

Ky është grupi prej gjashtë të rinjve që u arrestuan për grabitjet e armatosura...

0
Grupi prej gjashtë personave të dyshuar për së paku pesë raste të grabitjeve të armatosura në pompa të derivateve në Lipjan dhe Drenas, ka...

Pas atij të Mitrovicës së Veriut, dorëhiqen edhe kryetarët e Zubin Potokut, Leposaviqit dhe...

0
Pas dorëheqjes së kryetarit të Mitrovicës së Veriut, Milan Radojeviq, të njëjtin veprim e kanë marrë edhe kryetarët e Zubin Potokut, Leposaviqit dhe Zveçan. E...

Këto janë çmimet tavan të produkteve të naftës

0
Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka njoftuar mbi çmimoren e re të çmimeve tavan të produkteve të naftës. Sipas MINT, çmimi maksimal i lejuar...

Ish-ambasadori i Holandës ka një lajm të mirë për vizat

0
Ish-ambasadori holandez, Robert Bosch ka thënë se Holanda e mbështet heqjen e vizave për Kosovën dhe antarësimin e saj në Këshillin e Evropës. Përmes një...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title