Arkivat Përditshëm 22/06/2022

Kusari-Lila: Vota jonë është kundër për tërheqjen e parave nga Trusti

0
Kryetarja e GP të VV-së, Mimoza Kusari – Lila, në një konferencë për media tha se ishte opozita që nuk mori pjesë në seancë...

Konjufca deputetëve: Po e ndërprejmë seancën, s’ka Trust, çfarë Trusti, mos boni hajgare

0
Kryeparlamentari Glauk Konjufca, duke argumentuar me deputetët nga ulëset e tyre tha se Kuvendi s’funksionon nëse s’votohen projektligjet. “Nëse s’kalon as ligji tjetër, a e...

57 qytetarë kanë vdekur gjatë 10 viteve në aksidente në magjistralen Podujevë – Prishtinë...

0
Deputeti llapjan Isak Shabani që vije nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, ka pyetur ministrin e Punëve të Brenshme, Xhelal Sfeqla se sa...

Shifra të frikshme të aksidenteve me fatalitet në magjistralen Podujevë – Prishtinë |Shifrat 2011-2021

0
Deputeti llapjan Isak Shabani që vije nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, ka pyetur ministrin e Punëve të Brenshme Xhelal Sfeqla se sa...

Zyrtarët komunal të Podujevës dalin në teren për t’i shikuar dëmet nga reshjet e...

0
Reshjet e mëdha të shiut dhe breshëri që ka rënë ditën e djeshme në pjesë të ndryshme të Komunës së Podujevës, ka shkaktuar dëme...

Ja çfarë dëme të mëdha u ka shkaktuar dje breshëri fermerëve llapjanë |FOTO

0
Reshjet e mëdha të shiut dhe breshëri që ka rënë ditën e djeshme në pjesë të ndryshme të Komunës së Podujevës, ka shkaktuar dëme...

Vjen një lajm jo fort i mirë për liberalizimin e vizave

0
Të enjten dhe të premten në Bruksel do të mbahet samiti i vendeve të BE-së. Por në draftkonkluzionet për këtë samit nuk përmendet askund çështja...

Vëllai rrah dy vëllezërit e tij në Podujevë

0
Një mashkull kosovar nga Podujeva është arrestuar, pasi që i njëjti ka ushtruar dhunë ndaj dy vëllezërve të tij. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title