Arkiva Mujore May 2022

Podujeva synon ndryshimin e taksave komunale

0
Komunarët e Podujevës po synojnë të bëjnë disa ndryshime të çmimit të disa prej taksave, gjobave dhe tarifave komunale. Për këtë është përgatitur një...

Pas raportimeve të PodujevaPRESS se Tregu i Gjelbërt po shkatërrohet, Komuna merr masa

0
Tregu i gjelbër i Podujevës po shkatrrohet, shitësit në rrugë, ishte ky titulli që para disa ditëve portal PodujevaPRESS kishte bërë një lajm, i...

Podujeva asnjë cent, MAPL me Zyrën e BE-së në Kosovë, kanë ndarë rreth 8...

0
MAPL me Zyrën e 🇪🇺 në Kosovë, kanë ndarë rreth 8 milion Euro për Grantin e Performancës Komunale (GPK) me qëllim që të shpërblehen...

Podujeva asnjë cent, por 20 Komuna përfitojnë rreth 1 milion euro për projekte infrastrukturore...

0
Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal Elbert Krasniqi ka nënshkruar Marrëveshjet e Mirëkuptimit me 20 Komunat përfituese në kuadër të programit për mbështetje për...

Opinion: Pozitës dhe opozitës në Kosovë ju ka humb rruga

0
Shkruan: Behram Behluli Opozita e pozita e këtij vendi bëjnë politikë vetëm për pushtet asnjëra palë asnjë veprim nuk po e bënë për shtet, ky...

U shënua 40-vjetori i themelimit të Shkollës “Naim Frashëri” në Podujevë

0
Në manifestimin e organizuar për nder të shënimit jubilar të Ditës së SH.F.M.U “Naim Frashëri”, ku ishin të pranishëm nxënësit dhe personeli arsimor, në...

Rrëzohet ura në Dobërdol, në lagjen e ish kryesuesit nga radhët e LDK-së, Fatmir...

0
Sot gjatë ditës u raportua se në fshatin Dobërdol të Podujevës konkretisht në lagjen e Selmanajve siç njihet kjo lagje, është rrëzuar ura. Për këtë...

LDK-ja konteston ligjshmërinë e Rregullores për institucionet edukative-arsimore në Podujevë

0
Të jashtëligjshme po e konsiderojnë përfaqësues të Lidhjes Demokratike në Podujevë Rregulloren e re për institucionet edukative-arsimore në këtë komunë. Dokumenti, i cili është miratuar...

MI-ja pretendon ta kryejë shpejt rrugën Podujevë-Prishtinë, që s’u bë për 6 vjet

0
Gjashtë vjet kanë kaluar nga nisja e punimeve në zgjerimin e rrugës Prishtinë-Podujevë. Ani se që atëherë ka pasur premtime e afate të njëpasnjëshme...

Tepricë mësimdhënësish në Podujevë: Orë me vetëm një nxënës

0
Orën e mësimit të gjuhës angleze, mësueses Valbona Ibishi shpesh i bie ta mbajë me vetëm një nxënës në klasë. Kjo mësimdhënëse e ciklit fillor...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title